banerturg.jpg
2017 m. lapkričio 19 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Nepatinka – pasiimkit!

2017-10-26

Prieš kurį laiką skaitėme savivaldybės administracijos informaciją, jog rugsėjo 12 dieną kreiptasi į AB „Lietuvos geležinkeliai“ dėl pėsčiųjų tilto, kuris yra šios bendrovės nuosavybė. Kreiptis rajono vadovus paskatino nuolatiniai kaišiadoriečių skundai: tiltas sunkiai įveikiamas neįgaliesiems ar šiaip senyvo amžiaus žmonėms, juo neįmanoma persikelti su vaikiškais vežimėliais ir pan. Neseniai savivaldybę pasiekė AB „Lietuvos geležinkeliai“ atsakymas, pasirašytas generalinio direktoriaus pavaduotojo G. Bakano: „Atsakydami į Jūsų raštą (...) pranešame, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ (toliau – Bendrovė) yra parengę projektą „Techninė pagalba (projektavimas) linijos Vilnius-Kaunas modernizavimas greičiui iki 160 km“, kuriuo numatytas Kaišiadorių stoties pėsčiųjų viaduko rekonstravimas, tačiau šio projekto įgyvendinimas iki 2020 metų neplanuojamas.

Pažymime, kad atskirai nuo esamo projekto, naujų technologinių įrenginių, kurie pakeltų neįgaliuosius ant tilto bei nuleistų nuo jo, įrengimas nėra numatytas.

Atsižvelgdami į kitų savivaldybių sėkmingą patirtį sprendžiant analogiškas problemas, siūlome Kaišiadorių rajono savivaldybei perimti minėtą statinį savo nuosavybėn. Gavę sutikimą perimti pėsčiųjų tiltą per geležinkelį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, galėsime minėtą turtą perduoti Kaišiadorių rajono savivaldybei Lietuvos Respublikos nutarimu“.

Taigi – jei kas nors nepatinka, pasiimkite patys ir modernizuokite. Juk tiltas jokių pajamų neduoda... O kaip ir už kokius pinigus jį reikėtų pritaikyti visų žmonių poreikiams, šiuo atveju būtų jau ne „Lietuvos geležinkelių“ reikalas, nors tiltas Kaišiadoryse atsirado tik dėl to, kad būtent geležinkelis, nešantis nemažus pinigus, dalija miestą į dvi dalis. Kartu su modernizavimu savivaldybės žinion, be abejo, pereitų ir tilto priežiūra, valymas...

Beje, kaišiadoriečiams rūpi ne tik tiltas. Redakciją jau ne kartą pasiekė gyventojų susirūpinimas prie geležinkelio esančiu buvusiu vandens bokštu. Žmonės sako, jog gaila žiūrėti, kaip irsta šis architektūros objektas ir niekas nesirūpina šį procesą sustabdyti. Jau rengėmės dėl to rašyti „Lietuvos geležinkeliams“, bet dabar susimąstėme – o ką, jei pasiūlys ir bokštą pasiimti?


Komentarų skaičius

2017-11-01 14:49:51
ŠIANDIEN YRA LAPKRIČIO PO PIRMĄ :DDDDDDD
2017-11-01 00:44:08
Paaiškinkit, kodėl neįgaliajam būtinai reikia į kitą geležinkelio pusę per geležikelio taką? Kodėl jo niekas negali pavežT?
2017-11-01 00:41:47
Žmonėms reikia sutvarkytų parkų, aikščių, dviračio takų. Bet kai juos sutvarko - nęra kam naudotis. Beje sako neįmanoma persikelti vaikiško vežimėlio tiltu - daugybę kartų persikėliau.
2017-10-31 23:10:21
KAM "HELLOVYNAS", O KAM "HELLO, VODKĖ"! :DDDDDDD OPAAAA :DDDDDDDD
2017-10-31 16:50:17
Gyventi V-ame aukšte pensininkui- jo apsisprendimas, o aplinkos pritaikymas neįgaliam, pensininkui(kad ir vienam)- valstybės reikalas. Kodėl tamsta taip palaikai" L.G ' abejingumą ir neveiklumą, gal atstovauji tai bendrovei? O kas, jei vieną gražią dieną pats netyčia šokdamas į tvenkinį sprandą nusisuksi ir teks sėst į neįgaliojo vežimėlį?
2017-10-31 10:03:45
Lietuvos gelezinkeliu vadovo atsakymas yra nemotyvuotas ir nepasvertas. Lietuvoj yra priimta, kad tiltai einantys per gelezinkelius yra neatskiriama Lietuvos gelezinkeliu infrastrukturos dalis, todel niekas nedave teises direktoriuj aiskinti tokiu dalyku ir perkelti savivaldai tokia atsakomybe. Galbut tuomet, jeigu Kaisiadoriu savivaldybe apmokestintu Lietuvos gelezinkeliu traukinius, pravaziuojancius pro Kaisiadoriu rajona ir tersiancius aplinka, tokiu atveju galetu puikiausiai ir naujai sutvarkyti tilta, zymiai geriau, negu tai tvarko Lietuvos gelezinkeliai...
2017-10-31 09:07:53
Pas mus darbe yra liftas neįgaliesiems. Sukišta didžiulė suma pinigų, o dar nė karto per 5 metus jokiam neįgaliajam neprireikė lifto. Matomai per kitus penkis metus sunku tikėtis, kad juo kas pasinaudos nors kartą. Realiai, jeigu žmogus neįgalus ar sergantis pensininkas tai jis ir iki geležinkelio stoties nesugebės nueit. Kodėl kalbat tik apie Kaišiadorių kairią geležinkelio pusę. Tai kalbėkit apie viso rajono (Gudiena, Gudzianka, Palomenė, Žasliai, Stabintišksė, Rumšiškės, Pravieniškės , Žiežmariai ir t.t.) gyventojus, kaip jiems į Kaišiadoris nusibrukti. Situacija tokia - padarys tą perėjimą "tiems dviems neįgaliesiems ar pensininkams" - iki perėjos jiems bus 1-3 km, o po to dar per miestą 1-2 - tai ar tas pensininkas jau toks vargeta, jei gali nuvaryti iki 8 km per dieną. Laiptai blogai? Daugiabučiuose pensininkai irgi gyvena 5 aukšte. Turi eit į parduotuvę, rūsį, išnešti šiukšles ir t.t. Kelintame aukšte yra tiltas per geležinkelį? Tėvai vežimėlius irgi tąso į penktą aukštą daugiabučiuose, tik ten dar sunkiau užnešti ir yra būtinybė.
2017-10-30 16:47:58
Įdomūs vertinimai, argi neįgalieji teturi tik vieną teisę- gyventi užsidarius tarp keturių sienų? Argi jiems nedera apsilankyti mugėje, bažnyčioje, turgavietėje, kultūros centre, bibliotekoje???Keista, kad dar iki šiol turime tokių komentarų, kaip Vilmanto.O "Lietuvos geležinkelių "vadovai nors ir pasikeitę, bet taip pat nejautrūs , kaip iki jų buvusieji, jokio lankstumo, jokios pagarbos senam, neįgaliam, mamai su kūdikiu ir pan. Kapstykitės patys, tipo,pelnus ta įmonė gauna, o sąžinės dividentų- nulis.
2017-10-30 15:17:58
O jeigu tas pensininkas ar neįgalusis pastoviai gyvena Kaišiadorių senamiestyje, tai ką jiems daryti, jeigu nori ateiti ar atvažiuoti i miesto centrą??? O p.Vitautui pasiūlyčiau nueiti į Socialinių paslaugų centrą, tada gal Jūs suprasite, kad neegzistuojančių neįgaliųjų NĖRA... Yra tik EGZISTUOJANTYS neįgalieji.
2017-10-30 08:42:50
Rašo "nuolatiniai kaišiadoriečių skundai". O kas rašo tuos nuolatinius skundus? Ar tik ne statybininkai, kurie tikisi pasipelnyti iš savo geradarysčių neegzistuojantiems neįgaliesiems? Kokio velnio bruktis į kitą geležinkelio pusę vargšui nepaeinančiam pensininkui ar neįgaliajam?
2017-10-29 19:06:04
Galėtų traukinyje pardavinėti bilietus be jokio papildomo mokesčio. Tačiau tokio stebuklo nebus, juk pasipinigauti visi nori. Kai koks viršininkėlis iš geležinkelio tarnybos nugarmės nuo laiptų, tada ir problema bus išspręsta. Būkime kantrūs...
2017-10-27 14:53:59
jeigu geležinkeliai ir kasą dar uždarytų, tai tas tiltas nebūtų toks baisus - tereiktų vieną kartą užlipti ir vieną kartą nulipti. O dabar gi traukinyje vaikšto kontrolierius, o paskui jį dar vienas kontrolierius. O padususiam keleiviui reikia ir papildomą mokestį susimokėti, nes nėra laiko ir sveikatos lakstyti tuo nelemtu tiltu, taip uždarytų kasų sąskaita pasitaupytių, o ne tiltus "dovanotų"
2017-10-27 07:14:02
"Pelnas mums, darbai jums," -tokios arogancijos dar negirdėta,kvieskime TV žurnalistus ar ką?Gal dar ir bokštą magaryčioms pridės.
2017-10-26 22:10:28
SUSIPRASKIT KOL NEVĖLU :DDDDDDDDD
 1-14