atsp0702.jpg
2017 m. rugsėjo 21 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Antras lietuvis yra skelbiamas palaimintuoju
„Atspindžių“ inf.
2017-06-25

  Per Jonines, šventę, kuri švenčiama ne tik Lietuvoje, bet kaimyninėse valstybėse, pirmą kartą šalies istorijoje prasidėjo Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju iškilmės.

Per Jonines, šventę, kuri švenčiama ne tik Lietuvoje, bet kaimyninėse valstybėse, pirmą kartą šalies istorijoje prasidėjo Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju iškilmės.

Jos pradžioje vyko , kur arkivyskupas T. Matulionis dirbo iki ištrėmimo į Sibirą. Tai antras lietuvis, kuris popiežiaus nutarimu skelbiamas palaimintuoju. Iš Kaišiadorių katedros kriptos, kur buvo laikomi garbingojo T. Matulionio palaikai, sarkofagas su palaikais šeštadienio pavakarę buvo išlydėtas į Vilnių. Popiežiaus Pranciškaus pasiuntinys, Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kardinolas Angelo Amato, atvykęs į Kaišiadoris šeštadienio rytą, su daugybe svečių ir vietinių tikinčiųjų dalyvavo Šv. Mišiose bei sarkofago palydose į šalies sostinę.

Sekmadienį Vilniaus Katedroje mišias koncelebravo apie 50 vyskupų ir kardinolų, keli šimtai kunigų iš mūsų šalies ir užsienio. Į šalies sostinę atvyksta daug šalių kariuomenių kapelionų, nes T. Matulionis 1940 metais buvo Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas. Šv. Mišioms Vilniuje vadovauja A. Amato, jos vyksta lotynų kalba. Kaišiadorių parapijos vyskupas Jonas Ivanauskas prašys Šventojo tėvo, kad Teofilius Matulionis būtų įrašytas į palaimintųjų gretas. T. Matulionio biografiją pristatyti patikėta beatifikacijos bylos postulatoriui kunigui Mindaugui Saboniui. Iškilmės Vilniuje vyko nuo 8 valandos, jose dalyvavo kelios dešimtys 50 tūkstančių žmonių iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų šalių.

Visam laikui palaimintojo Teofiliaus Matulionio palaikai į Kaišiadoris bus parvežti pirmadienį, birželio 26 –ąją.


Virginijos Šimkūnienės nuotr.


 

 

Komentarų skaičius

2017-06-28 09:49:08
Negerai, oi negerai, kad Atspindžiai neįdėjo fotkių, kur vėliavomis mosikuojasi Kaišiadorių savibledos klounai-meras, administracijos direktorius ir išsižiojęs jo pavaduotojas, o gandragalvė seimo narė parodijuoja tautinius drabužius. Užsitrauks dabar Atspindžiai valdžios rūstybę, kad nuotraukų neįdėjo ir liaubsių apie juos neparašė.
2017-06-27 07:28:45
Palaimintasis Teofilis Matulionis visą gyvenimą vadovavosi savo moto"ne kaip tu man- taip aš tau, bet kaip Dievas man,- taip aš tau".Jei pasaulis vadovautųsi šia išmintinga taisykle- gyventume palaimintame rojuje. Kaip gera, kad kartais planetoje atsiranda rojaus paukščių...
2017-06-26 16:01:39
Kaip nuostabu, kad nuotraukose nei vieno valdžiažmogio nesimato.
 1-3