bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

„Rajoninės“ kainos šalies fone
Romualda Suslavičienė
2017-06-21

Šiluma – brangesnė už Lietuvos vidurkį

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija paskelbė birželio mėnesio šilumos kainas respublikoje.

Pagal šilumos brangumą esame 29-oje vietoje Lietuvoje, už mūsų rikiuojasi dar 21 „pigesnis“ rajonas. Mūsų rajono teritorijoje esantiems Pravieniškių pataisos namams-atvirajai kolonijai blogiau – jų šilumos kaina pagal brangumą yra trečioje vietoje ir siekia 9,27 ct/kwh be PVM, tuo tarpu, kai bendrai savivaldybėje – 6,64 ct (kažin, ar šios paslaugos, kaip ir vandens bei nuotekų, aukščiausia valdžia nesugalvos piršti savivaldybei?) Iš komisijos tinklapyje paskelbtų duomenų matyti, jog didžiausia sudėtinė UAB „Kaišiadorių šiluma“ teikiamos paslaugos kainos dalis – kuras ir perkama šiluma, toliau eina šilumininkų darbo užmokestis. Mažiausia dalis – remontas, vadinasi, tinklai neblogi... Pigiausiai Lietuvoje šilumą gamina „Utenos šilumos tinklai“ – 4,46 ct, brangiausiai – „Litesko“ filialas Biržų šiluma – 10,20 ct. Už mus pigiau moka Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Varėnos, Jonavos, Širvintų ir kiti rajonai. Pavydu, žinoma, juolab, kad Komisijos statistika skelbia, jog vidutinė šilumos kaina šalyje biržely – 4,56 ct/kwh, vadinasi, vidurkį smarkiai viršijame.

Tokiu atveju dabar kaip tik metas būtų savivaldybės tarybai rimtai paanalizuoti, kodėl taip yra ir ką daryti, kad taip nebūtų. Juk visai nebūtina laukti metinės įmonės direktoriaus ataskaitos. Nuo to, kad kartais tokių ataskaitų taryba nepatvirtina, mūsų piniginė pilnesnė netampa, ir tai nėra joks principingumo ar atsakingumo faktas.

Komisijos informacijoje rašoma: „Birželį, palyginus su gegužės mėn., dėl pigiau įsigyto biokuro ir mažesnių šilumos gamybos sąnaudų labiausia – 10,18 proc. (0,51 ct/kWh be PVM) – mažėja UAB „Varėnos šiluma“ tiekiamos šilumos kaina. Komisijai nustačius naujas VšĮ „Velžio komunalinis ūkis“ bazines šilumos kainas, vartotojai už šilumą moka 7,75 proc. (0,49 ct/kWh be PVM) mažiau. Dėl pigiau įsigyto biokuro UAB „Birštono šiluma“ tiekiamos šilumos kaina yra 7,41 proc. (0,40 ct/kWh be PVM) mažesnė, nežymiai mažėja ir UAB „Prienų šilumos tinklai“, UAB „Šakių šilumos tinklai“ bei UAB „Litesko“ fil. „Vilkaviškio šiluma“ tiekiamos šilumos kaina.“

Apie Kaišiadoris nieko nerašoma, tačiau palyginus su gegužės mėnesio diagrama, nesunku pastebėti, jog praėjusį mėnesį šilumos kaina pas mus buvo 6,43 ct/kwh, vadinasi, 0,21 ct/kwh pigesnė nei biržely. Beje, vidutinė kaina gegužę Lietuvoje buvo 4,58 ct/kwh be PVM.

Dar viena liūdna, bet, tiesą sakant, nenauja žinia – naujai išrinkto Seimo valia nuo birželio 1-osios už šilumą mokėsime ne lengvatinį 9 proc. PVM tarifą, o 21 proc. Smagu, kad bent Naisių tai nelies – vietovė kaimiška, daugiabučiais „neapsodinta“.

O vanduo – dar labiau

Pagal atnaujintus duomenis (atnaujinta gegužės 31 dieną) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų vieno kubinio metro kaina (be PVM) UAB „Kaišiadorių vandenys“ klien­tus stumia į 27-ą vietą pagal brangumą. Už mūsų – net 40-ies savivaldybių vartotojai, mokantys pigiau. Jei kaišiadoriečiai už 1 kub. m priversti atseikėti po 2,28 ct (be PVM), tai artimiausi mūsų kaimynai, pavyzdžiui, elektrėniškiai, moka po 1,94 ct, jonaviškiai – 1,64 ct, birštoniškiai – 2,15 ct ir pan. Brangiausiai už vandenį moka Neringos gyventojai – net po 3,41 ct, pigiausiai – UAB „A. Rinkevičiaus vandenys“ klientai – po 0,72 ct.

Vadinasi, rezervų dar yra – į abi puses.

Kažin, į kurią pasuksime, ar, tiksliau sakant – pasuks mus?

Komentarų skaičius

2017-07-20 12:00:09
Aferistų valdžia Kaišiadorių savibledoje, todėl tokios ir kainos. Reikia vyt von kuo toliau nuo valdžios lovio visokius tomkus, nevieras, radvilas ir kitus jų pakalikus.
 1-1