bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Atspindžiai: 20 metų demokratijos pamokų
Mindaugas Šimkūnas
2016-05-02

Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje, laisvę atgavo ir žodis. Tačiau einant metams išaiškėjo, kad ir viena tiesa negali egzistuoti. Demokratijai reikia ginčo, kritikos, alternatyvos.

Todėl daugiau nei prieš 20 metų, 1996 –aisias, kilo mintis kaišiadoriečiams padovanoti konkurentą nuo sovietmečio ėjusiam laikraščiui. Mintį palaikė ir kolega, buvęs sąjūdietis Arvydas Gimžauskas, su kuriuo aptarėme būsimo leidinio koncepciją, rinkome laikraščio pavadinimą.

Jau tada manėme, kad tai galėtų būti laikraštis atspindintis realų, o ne padažytą gyvenimą. Tai ir nulėmė pavadinimą – ATSPINDŽIAI.

Leidybai vykdyti įregistravau personalinę įmonę, kuri vėliau buvo reorganizuota į UAB EMDUVA.

Pirmasis numeris buvo išleistas bendromis A.Jakšto spaustuvės darbuotojų ir draugų jėgomis. Ypač pirmojo numerio išleidimu domėjosi spaustuvės generalinis direktorius italas Roberto Mazis.

Tai buvo savaitraštis, kuriame pirmaisiais bendradarbiais tapo laikraščio „Kauno kraštas“ darbuotojai Albinas Anužis, Romualda Suslavičienė, fotografas Ričardas Marcinkevičius. Autoriais buvo ir Petras bei Vanda Kazlauskai, Leonas Bukauskas, Marija Marcevičienė.

Pirmoji laikraščio buveinė buvo pora kambarėlių dabartiniame Kaišiadorių vyskupijos Sielovados centre. Ten sulaukėme ir pirmojo „Atspindžių“ prenumeratoriaus. Juo tapo Kaišiadorių katedros kapitulos garbės kanauninkas ir ilgametis kurijos kancleris Jonas Jonys, kuris laikraštį prenumeravo ir skaitė iki kol gyvas buvo. Su pagarba ir dėkingumu prisimename šį iškilų žmogų.

Pirmuosius kelerius metus redaktoriumi buvau aš pats, vėliau redaktorės vairas buvo perduotas Virginijai Šimkūnienei. Leidžiant pirmuosius numerius tekstus spausdino D. Lodienė.

Dabar kaip egzotiką galiu prisiminti, kuomet televizijos programų tekstus teko vežtis iš Vilniaus ELTOS popieriniuose rulonuose. Vėliau tekstus pakeitė lankstieji atminties diskeliai, dar vėliau programas jau parsisiųsdavome elektroniniu paštu.

Atsiradus elektroniniam paštui, laikraščio maketavimo darbai buvo atliekami Kaune. Parengtas maketas buvo leidžiamas ant plėvelės, kuri pristatyta į Kauno „Raidės“ spaustuvę virsdavo laikraščiu. Pirmieji tiražai nesiekdavo ir 600 egzempliorių. Laikraštis išeidavo juodai baltas.

Praėjus metams, neatlįžtant šviesios atminties fotografui Ričardui Marcinkevičiui, savaitraštį pakeitėme du kartus per savaitę leidžiamu laikraščiu. Tiražas siekdavo ir 3000 egzempliorių.

Visuomet norėjosi išmėginti ką nors naujo, todėl bandėme leisti įvairius laikraščio priedus, keletą metų dirbome su Kaišiadorių kultūros centro jaunųjų žurnalistų būreliu, su kuriuo kurdami jaunimui skirtą puslapį dažnai redakcijoje prasėdėdavome iki išnaktų. Šiandien „Atspindžiai“ vykdo du nusistovėjusius projektus. Jau trylikti metai su Lietuvos spaudos, radijo ir televizijos fondo parama leidžiame „Kultūros priemenę“, kuri metų gale išeina patraukliu žurnalu. Šiemet leisime tryliktą žurnalo numerį. Taip pat dešimtmečio stažą jau perkopė ir kito fondo remiamo projekto „Mūsų bendruomenė“ stažas.

Žengdami kartu su gyvenimu pirmieji iš rajono laikraščių sukūrėme savo interneto svetainę, neseniai – ir paskyrą socialiniuose tinkluose. Interneto svetainėje „Atspindžiai“ kartkartėmis, kiek leidžia laikas, pasirodo ir filmuotos medžiagos.

Laikui bėgant teko priimti įvairius sprendimus, ir ne visada – savo naudai. Štai atsisakėme galimybės spausdinti laikraštį Lenkijoje. Nors ten būtų žymiai pigiau, manome, jog darbais, o ne žodžiais turime būti patriotiški ir remti savo šalies įmones. Tad šiandien „Atspindžiai“ spausdinami Kretingoje, o kuriami jau nuosavuose namuose – pagaliau pavyko įsigyti ir savo patalpas.

Namai būtų tušti be svečių, todėl esame labai dėkingi kiekvienam, kuris ateina į redakciją su savo bėdomis ar džiaugsmais. Tiesa, su bėdomis – dažniau, tačiau tikimės, jog pagaliau ateis laikas, kai bendromis pastangomis tapsime laimingesni, sėkmingesni, optimistiškesni. Taip pat ačiū skaitytojams, kurie laukia laikraščio ir jį skaito. Tam jis ir buvo sukurtas.

Jau nuo leidybos pradžios sklandė įvairios kalbos apie jo priklausomybę. Gandonešius galiu nuvilti – laikraštis visu šimtu procentų priklausė ir priklauso tam pačiam savininkui.

„Atspindžių“ dvidešimtmečio laikraštis pažymėtas jau 1945-uoju numeriu. Tiek kartų beldėmės į Jūsų protus, širdis ir jausmus.

Keičiasi pasaulis, keisis ir „Atpindžiai“, tačiau pagrindinė misija atspindėti visas laikmečio puses išliks ir ateityje. Ir toliau tikime, kad nenuvilsime ištikimų skaitytojų.


Komentarų skaičius

2016-05-12 09:45:11
B.Bradauskas, duodamas interviu, nevertino S.Agurkio poelgio. Turbūt Bradauskui normalu medžiot girtam, tai ir vairuot girtam normalu, koks B.Bradausko, kaip seimo nario, kaip piliečio, kaip žmogaus požiūris, kuris turėtų iš karto pasakyti, kad toks S.Agurkio elgesys netoleruotinas ir jis negali būti valstybinės įmonės vadovu. Tai būtų principingas ir rimtas požiūris į valstybę, bet Bradauskas dengia savuosius, bijo savo šešėlio.
2016-05-11 11:21:07
Vakar Kaišiadoryse policijos buvo sulaikytas neblaivus už vairo Kaišiadorių vandenys direktorius socdemas Skirmantas Agurkis, įvykyje dalyvavo ir kažkokie žurnalistai, kuriuos keikė kitas socdemas silkių gamyklos "Desė" direktorius Gintaras Kanaševičius. Ar "ATSPINDŽIAI" apie tai parašys? Manau, kad ne :D
2016-05-06 21:04:28
o kodel reik moket uz nemokamus skelbimus kai aiduose uz ta pati skelbima nemokamai?:)
2016-05-05 21:37:46
https://www.youtube.com/watch?v=LzxSgMfir94
2016-05-05 17:49:55
Dabar mes prie lovio!
2016-05-05 12:17:59
Viskas aišku. Vienus nuo sotaus lovio nustūmė ir dabar patys džiaugiasi ir dar didžiuojasi tuo kad daugiau vogti gali. Palaukit. Baiksis rinkimai, perstūmdys kėdes ir savaldybėse! Kaip tada užgiedosit? "Aj, aj, aj - ir vėl mus nuo lovio nustūmė"???
2016-05-05 08:53:53
Soc tinklus ir komentarus rašinėja psichinių problemų turintys žmonės. Argi ne taip?
2016-05-04 19:43:47
Kai matai ant vieno kurpalio sumautus komentarus, kuriuos rašantys paskui patys ir perkelia į savo širdžiai mielą socialinių tinklų pamazgų duobę, prieš akis iškyla tie mandagiais apsimetę partiniai veideliai, posėdžiuose uoliai diskutuojantys apie socialinį teisingumą bei kultūrą. Tiesa, šiuo metu ganėtinai susiraukšlėję, nes buvo patraukti nuo sotaus lovio. Taip, mielieji, dėl šios priežasties turite teisę nemėgti laikraščio. Ir šita nemeilė mus džiugina!!! Nuoširdi užuojauta Jums, brangieji!
2016-05-03 22:28:22
Supraskite gi, kad "Atspindžiai" negali nieko blogo rašyt apie esamą rajono valdžią, turi ją liaupsint, nes kitaip laikraštis nebus platinamas socdemo "Pasagėlėse" ;)
2016-05-03 22:28:13
Supraskite gi, kad "Atspindžiai" negali nieko blogo rašyt apie esamą rajono valdžią, turi ją liaupsint, nes kitaip laikraštis nebus platinamas socdemo "Pasagėlėse" ;)
2016-05-03 19:40:08
Taigi ir sako jums - liustruokitės ;)
2016-05-03 12:35:20
Keisti tie kritikai. Pasigedo valdžios kritikos. Ji visada buvo ir yra. Va skaitau apie vaicekauskus. Jie ne valdžioj? Va rašė apie cirkus meno mokykloj. Ojei liberalai ką nors mato, tai tyli, nes yra dideli bailiai. Ir slepiasi po anonimų kaukėmis. O gal jie šventieji? cha cha,
2016-05-03 12:12:40
Teisingai pastebi tas vitaminas, geriau už antibjotiką: iš tikrųjų "Atspindžiams" nevertėtų taip apsimetinėti. Pripažinkite, pastabos dėl tendencingumo yra teisingos! Kur pas Jus, gerb. redaktoriau nuomonių įvairovė? Šiukšliniuose tulžinguose mažaraščių ir chuliganų komentaruose?? O kaip dėl kritiško požiūrio į valdžą? Kodėl "ana" valdžia buvo bloga, o dabartinė tik gera? Negi dirba be trūkumų, kai visi didieji laikraščiai per visą Lietuvą kelia negirdėtus skandalus apie Kaišiadoris, "Atspindžiai" tuomet tyli. Kodėl neanalizuojate valdžios sprendimų? Kaip jie priimami, kas už to stovi, kokia nauda žmogui? Skaitau "Atspindžius" visus dvidešimts metų ir man gaila, kad praleidžiate šansą būti bent kiek panašiais į tikrus objektyvius leidnius. Laikraštis tai dar dar, bet jau internetinis variantas yra visiškai apleistas. Nors nei ten nei ten objektyvumo nėra. Parodykite man ir kitiems - gal nesuprantame kažko - kur straipsniuose aštrios diskusijos, oponuojantys prelegentai, nepriklausomi komentarai ir analizė, kur tiriamoji žurnalistika ir objektyvumas, jei leidžiate tik jums parankią nuomonę?? Būdami sąžiningi galėtumėte atvirai deklaruoti savo politines pažiūras, kad skaitytojams būtų aišku. Dabar gi atrodote tikrai kaip propagandos ruporas - rinkimų agitacinis sienlaikraštis... Gaila, bet vis tiek skaitau, nes nieko kito pas mus nėra ką skaityti - nėra pasirinkimo. Sėkmės!
2016-05-03 11:40:28
Ačiu "Atspindžiams" kad leidžia komentarus. Ne taip kaip kiti. O "Atspindžius" labai gerbiu už tai kad jie turi tvirtą savo nomone. Styprybės Jums! Nepasiduokite laukiniams liberalams ir demokratams!
2016-05-03 10:15:23
Oi koks Vitamino tulžingas komentaras. Ačiū už tokią nuomonę. Spaudos laisvės dienos proga, išsiliekite. Gal palengvėjo? Juk , jei ne Atspindžiai , turėtumėte tik vieną nuomonę ir matomai būtumėte labai laimingas. O kai dabar galima skleisti įvairias nuomones, Jums ima pyktis.
2016-05-03 09:21:33
1945-asis - "raudonasis" numeris :) Juk "mes laimėjome" tada, tai gal ir dabar Atspirdžiai iškels raudoną pergalės vėliavą viršum mūsų galvų? Nieko tokio, kad vienas savininkas (leidėjas) prisipažystą, kad gyvenimas būna "padažytas" - ne tik, kaip spalvoti puslapiai, bet ir tarp juodų raidžių matyti raudoni siūlai. Tai - ideologinis pamatas, inspiracija, kuri nubrėžia gaires visam leidiniui. Tik gaila, kad dabar, kai aštriai diskutuojama apie žodžio laisvę, demokratijos organu laikytinas laikraštis savo misiją suvokia, kaip propagandą, raudonųjų liaupses, tendencingumą, komentarų trynimą ir numatomai "kritišką požiūrį" į oponentus. Tai gal ir laikas pasivadinti "Raudonaisiais Atspirdžiais", nes dabar dar yra žmonių, kurie nesupranta, kokią "Искра" skaito... Sėkmės, plūduriuojant šėlstančioje informacijos jūroje - jei stengsitės būti geresniais ir profesionalesniais už kitus, galbūt, sulauksite ir daugiau prenumeratorių...
2016-05-02 20:14:31
Sveikinu... Rašykite, dar daug surinkite numeriu... Žmogus be žodžio perskaityto ar išsakyto būtų niekas...
2016-05-02 15:43:47
Sveikiname....ir linkime...
 1-18