bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Tėvai pasipiktino Švietimo skyriaus ketinimais
Romualda Suslavičienė
2016-04-07

Paskutiniame savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo ir grupė vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ vaikų tėvų. Jaunos kaišiadoriečių šeimos atėjo išsiaiškinti, kodėl darželyje nuspręsta panaikinti vieną priešmokyklinio ugdymo grupę ir dalį vaikų perkelti į Vaclovo Giržado progimnaziją.

Gaila, kad apie tokius ketinimus vaikų tėvai nebuvo informuoti anksčiau. Kas žino, gal rimtai išsiaiškinus situaciją, būtų sutaupyta ne tik žmonių nervų, bet ir lėšų? Juk dar praėjusių metų spalį savivaldybės taryba savo sprendimu skyrė 11 900 €, kad priešmokyklinio ugdymo grupė būtų įrengta V. Giržado progimnazijoje – neva, „Žvaigždutėje“ trūksta vietų darželinukams, kurie galėtų užimti atsilaisvinusias patalpas. Dabar girdisi rimtų argumentų, kad vietos darželyje yra, o ir dar vienos priešmokyklinės grupės atidarymui šioje įstaigoje jokių tūkstančių eurų nereikia. Tai kokios gi tikrosios priežastys?

Apie tai 152 parašais patvirtintame rašte „Dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ketinimų naikinti vieną priešmokyklinio ugdymo grupę“ kaišiadoriečiai klausia savivaldybės mero, tarybos ir administracijos direktoriaus. Štai ką jie rašo:

„Kaišiadorių lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ tėvų bendruomenė kreipiasi prašydama pateikti išsamią informaciją dėl ketinimų darželyje palikti tik vieną priešmokyklinio ugdymo grupę. Dėl Švietimo skyriaus ketinimų daryti šiuos pokyčius ugdymo sistemoje tėvai nebuvo laiku ir tinkamai informuoti. Išsamios informacijos neturime ir šiuo metu, nors Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybai jau pateiktas sprendimo (...) projektas.

Esame suinteresuoti kokybišku vaikų ugdymu, atitinkančiu jų poreikius bei galimybę papildomai ugdytis. Tikime, jog švietimo skyrius nesiimtų šių veiksmų, jei neturėtų tinkamo tokių pokyčių pagrindimo ekonominiu bei socialiniu aspektais bei demografinių pokyčių tendencijomis. Tačiau mums nepriimtinas pokyčių organizavimo būdas, kai tėvai, rašydami prašymus dėl vaiko priėmimo į priešmokyklinio ugdymo grupę, nėra informuojami apie būsimą situaciją. Todėl prašome pateikti mums, tiesiogiai susijusiems su planuojamais pokyčiais, reikalingą informaciją: 1. Prašome įvardinti priežastis, dėl kurių nuspręsta darželyje palikti tik vieną priešmokyklinio ugdymo grupę: pateikite informaciją apie ikimokyklinio amžiaus vaikų poreikio patenkinimą lankyti darželį Kaišiadorių mieste ir aplinkiniuose darželiuose bei iki mokyklinio amžiaus vaikų pokytį 3 metų laikotarpiu bei būsimas tendencijas; 2. Prašome pateikti informaciją apie tai, kur bus organizuojamas veikų, kuriuos norite iškelti iš „Žvaigždutės“ priešmokyklinis ugdymas. Ar galite užtikrinti ne mažiau kokybiškas aplinkos ir ugdymo organizavimo sąlygas, nei šiuo metu priešmokyklinukams gali suteikti „Žvaigždutė“? Ar galite užtikrinti grupių, kurių darbo laikas nuo 7 iki 18 val. suformavimą? Kokias papildomo ugdymo veiklas esate numatę organizuoti?

Šie klausimai kyla tėvams, kurie šiuo metu savo vaikus ugdo visus vaikų poreikius patenkinančioje įstaigoje. Vaikai ugdomi aplinkoje, kur užtikrinamas visų vaiko kompetencijų ugdymas, kvalifikuoti specialistai, kokybiškas papildomas ugdymas bei būtini vaikams fiziologiniai poreikiai: kokybiškai maitinimas bei pietų miegas. Dauguma vaikų darželį lanko nuo mažens, gerai jaučiasi jiems pažįstamoje aplinkoje, čia kokybiškai praleidžia visą dieną. Mums, tėvams, svarbu, kad vaikai iki ugdymosi pradžios, ugdytųsi jiems ir mums pažįstamoje aplinkoje. Visos darželio tėvų bendruomenės vardu kreipiamės į Jus prašydami įvertinti susiklosčiusią situaciją, pagrįsti ketinimo naikinti vieną priešmokyklinio ugdymo grupę poreikį ir argumentuoti, kodėl susiklosčiusios situacijos išspręsti negalite kitaip.“

Į paviršių išplaukusi problema savivaldybės tarybos posėdyje sukėlė daug ir karštų diskusijų. Užbėgdami įvykiams už akių galime pasakyti, jog atsakymų į savo klausimus posėdžio metu iš Švietimo skyriaus vedėjos vaikų tėvai neišgirdo. Užtat išgirdo daug kitų įvairių dalykų...

 

(Bus daugiau)


Komentarų skaičius

2016-04-21 22:13:12
Socdemai prisidirbę visoje Lietuvoje, tad ir Kaišiadorys ne išimtis. Muižinikas su nelegaliom statybom, Radvila su teisėjų balium ir nežinia iš kur atklydusiu šernu, Neviera su darželiais. http://www.delfi.lt/news/daily/law/socdemo-restorane-teiseju-puotos-kaip-serniena-uzgere-degtine.d?id=70973808 http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/b-bradausko-ipediniui-svyla-padai-del-nelegaliu-statybu-prokuroru-sankcijos-56-614465
2016-04-21 19:49:06
jau tie konservatoriai su socdemais vagia iš darželinukų, krausto kišenes ir iš viso nepakenčiami: statybų ir remontų kainas "otkatų" sąskaita sumažino penktadaliu, reikalauja iš buvusių gerų anos valdžios bičiulių remontus baigti laiku ir kokybiškai. Tikra nelaimė brokdariams ir...O buvo liberalūs laikai - geri laikai - nori vaikui darželio - į eilutę prašom. Rugelis remontuojamas metų metus ir dar su papildomais valdiškais pinigais. Taip, asmenine nauda ten nekvepėjo...bet, geri laikai neamžini.
2016-04-20 10:53:34
Juk akivaizdu, kad rajoną valdantys socialdemokrarai ir konservatoriai nusikalstama veika siekia sau asmeninės naudos,dėl to kenčia visi rajono gyventojai. Dėl šių dviejų partijų patiriami nuostoliai ne tik rajono, bet ir respublikiniu mastu.
2016-04-20 08:32:46
Dėl rajona valdančių socdemų ir konservų noro pasipelnyti nukenčia vaikai. Žiauru kokie dvasios ubagai valdo rajoną.
2016-04-16 08:11:09
tėvams aktualu tik vienas dalykas, kur padėti paruošiamuką 8 - 17.30h, jei tai nebūtų aktualu, tai visi aplenktų žvaigždutę dideliu spinduliu, nes paruošimo lygis ten apgailėtinas.
2016-04-12 10:22:23
ta darzelio aferiste reikia sutramdyti kol neatsirado Panevezio kaleime, padesite zmogui? nes jau po tarybos posedzio Nevera su Anuziu ten balevojo koks ju tikslas? Eiti ten pas ja? Kokia kalba randa ten?
2016-04-08 08:57:14
Vyksta susidorojimas su švietimiečių bendruomene. Ar neaišku, kad nukenčia pirmiausiai tie, kurie išdrįso streikuoti ir priešintis nemokšiškiems rajono klerkų sprendimams? Dabar matome, kaip valdininkai beatodairiškai pamina ne tik pedagogų, bet ir tėvų interesus. Patys mokykloje gavę kuolus, mokytojo duonos neragavę, o diriguoja kaip reikia dirbti. Gėda!
2016-04-07 19:56:41
Kas ta Tevu nuomone, nulis, kas keiciasi, salitgalviai taip, visa kita ne .
 1-7