bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Senos valdžios palikimas – dar vienas teismas
Romualda Suslavičienė
2015-04-27

Naujai paskirtai rajono savivaldybės administracijai teks tęsti teisminius ginčus dar vienoje byloje.

Kauno apygardos administracinis teismas kovo 12-ąją priėmė sprendimą administracinėje byloje pagal Labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugijos“ ir viešosios įstaigos „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ skundą.

Sprendimas savivaldybei nepalankus: nuspręsta priteisti iš mūsų savivaldybės administracijos 90 852 € žalai atlyginti ir 5 proc. dydžio nuo šios sumos skaičiuojamas metines palūkanas nuo kreipimosi į teismą dienos (2014 m. spalio 14 d.) iki visiško sprendimo įvykdymo.

Redakcijos žiniomis, šį Kauno apygardos administracinio teismo sprendimą savivaldybė jau apskundė aukštesnei instancijai, nuo kurios sprendimo priklausys, ar teks išmokėti šią solidžią sumą.

Šios istorijos šaknys – senos. Dar 2005 metų Kaišiadorių apylinkės teismo nutartimi dviejų nepilnamečių rūpintoju bei dar dviejų globėju buvo paskirtas labdaros ir paramos fondas „SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija“. Fondas savo skunde teismui nurodo, jog per tą laiką keletą kartų kreipėsi į mūsų rajono savivaldybės administraciją dėl ilgalaikės socialinės globos lėšų kompensavimo sutarčių sudarymo, tačiau sutarties sudaryti nepavyko. Šiuo klausimu kreiptasi ir į LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigą, kuri taip pat rekomendavo sudaryti vaikų globos finansavimo sutartį. Į tai 2010 metais savivaldybės administracija atsakė raštu, jog šios rekomendacijos negali būti įgyvendintos, nes vaikai globos įstaigoje apgyvendinti 2005 metais, kai dar toks finansavimas nebuvo reglamentuotas teisiškai bei nebuvo teisinių nuostatų, kad globa savivaldybė turi rūpintis savo teritorijoje. „SOS vaikų kaimas“ 2014 m. liepos mėnesį dar kartą raštu kreipėsi į savivaldybės administraciją dėl globos paslaugų apmokėjimo, tačiau gavo neigiamą atsakymą, kas ir paskatino kreiptis į teismą.

Kauno apygardos administracinis teismas skundą patenkino dalinai, tačiau ir toks sprendimas skaudžiai atsilieptų rajono biudžetui. Koks bus aukštesnės instancijos sprendimas – dabar jau labiausiai rūpi naujai savivaldybės administracijai.
Komentarų skaičius

2015-06-05 11:01:19
Aš ir apskundžiau seimo kontrolieriu istaigai kaišiadorių administracija ir nemaitoniu seniunija del visuomeniai naudingų darbų organizavimo tvarkos ir savo įrankiais dirbau taigi tyrimas tesiamas atsakys man jie už mano išnaudojima dirbant.
 1-1