bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Prancūzijos žemieji parlamento rūmai pritarė naujam prostitucijos įstatymui

2013-12-05

Žemieji Prancūzijos parlamento rūmai trečiadienį patvirtino naują prostitucijos įstatymą, pagal kurį būtų baudžiami sekso darbininkių klientai, skelbia "Reuters".

268 parlamentarai balsavo už, o 138 - prieš. Įstatymą dar turi patvirtinti Senatas. Pagal naują tvarką, už sekso paslaugų pirkimą grės 1 500 eurų bauda, bet prostitutės už siūlymąsi klientams nebus baudžiamos.

Reformos šalininkai teigia, kad prostitucijos taisykles reikia griežtinti, nes šalyje labai padaugėjo prekybos žmonėmis aukų. Vyriausybė teigia, kad apie 90 proc. iš maždaug 20-40 tūkst. Prancūzijos prostitučių yra Nigerijos, Kinijos ir Rumunijos prekiautojų žmonėmis aukos. Tuo tarpu vos prieš dešimtmetį tik viena iš penkių Prancūzijos prostitučių buvo užsienietė ir buvo daug mažiau mafijos grupuočių.

Prancūzijos visuomenė dėl reformos nesutaria: vieni jai pritaria, kiti - priešinasi. Reformai priešinasi ir dalis sekso darbininkių, kurios teigia, kad neteks pragyvenimo šaltinio. Prezidento Fransua Olando (Francois Hollande) koalicijos partneriai Žaliųjų partija balsavo prieš. Įstatymui nepritaria ir opozicinės centro dešiniųjų partijos UMP nariai.

Komentarų skaičius