bane12a.jpg
2017 m. gruodžio 12 d.
Naujienos Prenumerata Reklama Kontaktai Filmai

Kurkime Kaišiadorių orkestrą!
Viltė Girinytė
2013-12-05

Daugelis kaišiadoriečių su nostalgija prisimena tuos laikus, kai šventės mieste buvo palydimos nuotaikinga savų, vietinių orkestrų muzika. Žvaliai maršo ritmu žingsniuojančių orkestrantų gretos, saulėje žvilgančių dūdų varis... Visa tai turi savotiškos magijos uždegti veržlia, pakylėta šventine nuotaika, todėl, ko gero, prieš kelis dešimtmečius nebuvo nė vieno, kuris nepažinotų ir su pagarba neatsilieptų apie tuometinių orkestrų vadovus Stanislovą Barzinską ar šviesios atminties Vytautą Balčiūną, su šypsena žengusius savo vadovaujamų kolektyvų priekyje...

Be abejo, ilgimės savo, kaišiadorietiško orkestro.

- Seniai apie tai svajojau, - sako Kaišiadorių kultūros ir meno centro direktorius Arnoldas Škimelis.

Užtat su juo bendrą kalbą nesunku buvo rasti ir kitam žmogui, taip pat svajojančiam grąžinti Kaišiadorims orkestrą – mūsų žemiečiui Donatui Kurgonui. Buvęs Vytauto Balčiūno mokinys Vilniaus konservatorijoje įgijo atlikėjo, orkestro dirigento ir muzikos mokytojo kvalifikaciją, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – magistro laipsnį. Visą dešimtmetį Donatas grojo LR Vidaus reikalų ministerijos reprezentaciniame orkestre, teko groti ir Kauno simfoniniame orkestre.

Svajonė suburti orkestrą Kaišiadoryse paskatino pasibelsti į Kultūros ir meno centro direktoriaus A. Škimelio duris, čia sumanymas buvo sutiktas itin šiltai ir entuziastingai.

- Turėti orkestrą – brangus malonumas, tačiau, manau, po truputį įstengsime apsirūpinti ir instrumentais, ir apranga, - į ateitį žiūri A. Škimelis, kuris jau spėjo paskambinti Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos įkūrėjui dirigentui Remigijui Viliui, kuris, būdamas didžiulis orkestro entuziastas, pažadėjo ne tik pradžiai paskolinti instrumentus, bet ir atvažiuoti į Kaišiadoris pasižvalgyti, kaip sekasi.

Dabar svarbiausia – suburti orkestrantus, todėl organizatoriai kviečia kiekvieną, kuris bent kiek moka groti pučiamaisiais ar mušamaisiais instrumentais.

- Nebūtinai variniais, - šypsosi D. Kurgonas. – Laukiame ir Muzikos mokyklą baigusių bei savo įgūdžius norinčių išmėginti žmonių, ir savamokslių, žodžiu, kiekvieno, kuris yra kažkada mėginęs groti ir kuris norėtų įsilieti į naujai kuriamo orkestro gretas.
Jei tokie esate – Jūsų visų gruodžio 11 dieną, trečiadienį, 18,30 val. laukia Kaišiadorių kultūros ir meno centre. Pradžiai susitinkame centro fojė.
Taip pat galima skambinti telefonu D. Kurgonui 8 612 661 45 arba A. Škimeliui darbo valandomis 51 227.
Komentarų skaičius

2015-03-22 20:09:34
Statykim kosmodromą Kaišiadoryse
2015-01-17 20:38:53
liuks ideja! Butinai darykit orkestra. Gyvenciau Kaisiadoryse-pats prisijungciau.
2013-12-05 13:12:11
Dirbantys žmonės neturi laiko pildyt visokių provincijos "menininkų" svajonių. Kurkit orkestrą muzikos mokykloje. Šitas pasiūlymas man atrodo eilinis "kultūrininkų" bandymas kažkaip pasipinigauti. Kaip dažnai tas orkestras gros ir kas už visa tai mokės? Kitas klausimas - Kur šiuo metu dirba pats Donatas? Rašoma, kad turi daug specialybių, kvalifikacijų ir patirties, todėl darbo pasiūlymų tikriausiai neatsigina.
 1-3